Haber

Selçuklu Belediyesi’nden “Deprem Dolandırıcılığı” Uyarısı

Selçuklu Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin ardından Selçuklu Belediyesi adına depremzedeler için yardım malzemesi ve nakdi yardım topladıklarını belirterek, yardım isteyen kötü niyetli kişilere prestij verilmemesi konusunda halkı uyardı. .  

Selçuklu Belediyesi vatandaşları deprem dolandırıcılığına karşı uyardı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada;

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ülke olarak yüzyılın en büyük felaketini yaşadık. .Deprem sonrasında devlet ve millet dayanışmasıyla bölgedeki depremzedelerin acılarını sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Selçuklu Belediyesi olarak iş makinalarımızı ve çalışanlarımızı depremin ilk saatlerinden itibaren deprem bölgesine gönderdik. Ayrıca AKOM uyumluluğu doğrultusunda düzenlediğimiz yardım programları ile bölgeye TIR’larımızla yardım malzemesi ulaştırdık.

Ancak tüm bu keyifli çalışmaları belediyemizin adını kullanarak suiistimal eden bazı kötü niyetli kişilerin deprem bölgesine konteyner, yardım malzemesi ve nakit yardım gönderilmesini talep ederek dolandırıcılık yaptıkları vatandaşlardan öğreniliyor.

Belediyemiz kurumsal kimliği dışında hiçbir bireysel yardım kampanyasında yer almamaktadır. Vatandaşlarımızın bu konudaki taleplere itibar etmemesini ve bu kişi ya da kötü niyetli kişilerin polislerimize ihbar edilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini temenni ediyoruz.

Deprem bölgelerine yardım edecek hemşehrilerimizi AFAD banka hesaplarına https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2 nakdi yardımda bulunmaya davet ediyoruz.

Belediyemiz ve yöneticilerimizin isimlerini kullanarak yardım talebinde bulunanlar hakkında hukuki sürecin başlatıldığı, yardımsever vatandaşlarımızın iyi niyetini suistimal edenlerin hukuk önünde hesap verecekleri kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Resim Yok

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercekmekoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu