Teknoloji

Dell Technologies ve Meta üretken yapay zeka inovasyonu için güçlerini birleştiriyor

Dell Technologies, Dell’in Üretken Yapay Zeka (GenAI) BT altyapısı, istemcileri ve profesyonel hizmet portföyü aracılığıyla Meta’nın Llama 2 modellerinin Dell müşterileri tarafından şirket içinde dağıtılmasını kolaylaştırmak için Meta ile ortaklık yapıyor.

Dell Technologies Yapay Zeka Analitik Lideri Jeff Boudreau konuyla ilgili şunları söyledi: “Üretken yapay zekanın endüstrilerin çalışma biçiminde devrim yarattığı, yenilikçiliği teşvik ettiği ve rekabet gücünü artırdığı yeni bir çağın eşiğindeyiz. Dell ve Meta arasındaki işbirliği sayesinde açık kaynaklı GenAI’yi tüm müşterilerin kullanımına daha kolay hale getiriyoruz. Bu yan kuruluş, farklı ölçeklerdeki kurulumlar için en uygun yazılım ve donanım altyapısının yanı sıra kapsamlı uygulama rehberliği sunmaktadır. “Müşteriler artık yeni yaklaşımlar ve içgörüler için güvenilir GenAI modellerini şirket içinde daha kolay bir şekilde dağıtabilirler.”söz konusu.

AÇIK KAYNAK GENAI İÇ İNOVASYONU DESTEKLİYOR

Bu işbirliği, Dell’in en çok satan altyapı portföyünü Llama 2 AI modelleri ailesiyle birleştirerek şirket içi yapay zeka ortamını basitleştiriyor. Bu şekilde müşteriler, ister geleneksel bir veri merkezinde ister uç konumlarda olsun, şirket içinde GenAI çalışmalarını hızlandırabilir.

Dell ayrıca müşterilerin Llama 2 tabanlı yapay zeka çalışmalarını yürütmek için ideal çözümü seçmelerine yardımcı olmak amacıyla Meta’nın Llama 2 modellerini sistem boyutlandırma araçlarına dahil ediyor.

Üretken Yapay Zeka için Dell Onaylı Tasarıma sahip Meta’nın Llama 2’si, şirket içi projelerin dağıtımını ve yönetimini basitleştirmek için önceden test edilmiş ve kanıtlanmış Dell altyapısı, yazılımı ve hizmetleri sağlar. Kapsamlı dağıtım ve yapılandırma rehberliği sayesinde kuruluşlar, GenAI altyapılarını daha hızlı kurup çalıştırabilir ve Llama 2’yi daha öngörülebilir şekilde çalıştırabilir.

Meta’nın Llama 2’si ve kapsamlı Dell Üretken Yapay Zeka Çözümleri teknoloji ve hizmet portföyü sayesinde, her boyuttaki kuruluş, masaüstü bilgisayarlardan bilgi merkezlerine, uç konumlara ve genel bulutlara kadar GenAI analitiği sunmak için güvenli araçlara erişebilir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu