Haber

Çankaya Belediyesi Ankara’ya Gelen 43 Bin Depremzedeye Yardım Eli Uzattı

Çankaya Belediyesi, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Ümitköy Hizmet Binası’nda binlerce depremzedenin yanında oldu. Çankaya Belediyesi tarafından yapılan yardımlarla Ankara’ya gelen depremzedelerin öncelikli ihtiyaçları karşılandı.

 

Çankaya Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. 87’si tır olmak üzere 190 araçla deprem bölgesine gönderilen insani yardıma ek olarak belediye, Ankara’ya gelen 43 bin 167 depremzedenin yanında oldu. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Ümitköy Hizmet Binası’nda kurulan yardım merkezlerinde bebeklerin mama, giyecek, battaniye, yorgan, oyuncak, kitap, temizlik ve hijyen malzemeleri ile ihtiyaçları karşılandı.

 

ÇOCUKLAR UNUTULMUYOR

Ankara’ya gelen depremzedeler için Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda da büyük dayanışma gösterildi. Çankaya Belediyesi çalışanları ve gönüllüleri, 9 Şubat’tan itibaren her iki merkezde de depremzedelerin ihtiyaçlarını organize bir şekilde karşıladı. Dayanışma merkezinde çocuklar da unutulmadı. Fotoğraf, satranç ve çeşitli aktiviteler için oluşturulan oyun alanında, aileler de ihtiyaçlarını giderirken çocuklar, coşkulu eğitmenler eşliğinde akranlarıyla vakit geçirdiler.

 

TEK ÇATIDA YARDIM

Depremzedelere ulaştırılacak yardımlar tek çatı altında toplanmaya başlandı. Çankaya ve Başkent halkının bağışları, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Toptancı Hali Gazi Mahallesi Hipodrom Caddesi adresinde bulunan BELKO Soğuk Hava Deposunda toplanıyor. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Ümitköy Hizmet Binası faaliyetlerini merkezi olarak tamamladı. 25 Şubat prestijiyle vatandaşlar yardımlarını ABB BELKO Soğuk Hava Deposu’na ulaştırabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu