Ekonomi

AYB 5 yıldır ihracatın zirvesine ‘demirlendi’!

İZMİR (İGFA) –Ege Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Lideri Yalçın Ertan, ihracatlarını 2021 yılına göre yüzde 15 artırmayı başardıklarını belirterek, EİB çatısı altında 2 milyar dolarlık ihracat barajını geçen tek birlik olduklarının altını çizdi. .

Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen olağan mali genel kurul toplantısında konuşan Önder Ertan, son yıllarda dünya gündeminde gündeme gelen ve demir-çelik sektörü için büyük değer taşıyan “Yeşil Uzlaşma ve Sürdürülebilirlik” konularını değerlendirdi. birliğe üye ihracatçı firmaların rekabet güçlerini artırmak amacıyla çelik ve demir dışı metaller sektörlerinde faaliyet göstermektedir. bahislerini stratejilerinin odak noktası haline getirdikleri bilgisini paylaştı.

Yeşil Uzlaşma ve Sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarını özetleyen Ertan, “Sektörümüzden 15 firma ile Ticaret Bakanlığımızın desteklediği bir URGE projesi başlattık. Projemiz ile katılımcı firmalarımıza eğitim, danışmanlık, yurt dışı heyetleri ve fuar düzenlemeleri gibi faaliyetlerle destek olmaya çalışıyoruz. Nisan ayı başında Almanya’da düzenlenen Green Steel World fuarını ziyaret ederek, stratejimizin temelini oluşturan saf üretim ve dekarbonizasyon konusundaki son gelişmeleri yakından gözlemleme fırsatı bulduk. Endüstri 4.0 ve sonrası ile ilgili gelişmeleri takip ederek sektörümüzü bilgilendirmek, uygun uygulama örneklerini yerinde gözlemlemek, yeşil üretim ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmaları yerinde görmek ve bunların nasıl olduğunu incelemek amacıyla endüstri 4.0 konusunda Almanya’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik. uygulamalar ülkemize uyarlanabilir. Her yıl bu ziyaretleri rutin hale getirerek yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi planlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu