Haber

ABD üssüne SİHA saldırısı: ‘Irak’taki faaliyetlerimiz devam edecek’

Irak’ta ABD güçlerinin bulunduğu Ayn El Esad hava üssüne iki silahlı insansız hava aracının (İHA) saldırdığı bildirildi. Reuters haber ajansına konuşan bir güvenlik kaynağı ve bir hükümet kaynağı, bugün erken saatlerde gerçekleşen saldırıda herhangi bir ölüm ya da yaralanmanın yaşanmadığını ve herhangi bir hasar tespit edilmediğini söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 17 Ekim ile 30 Ekim tarihleri ​​arasında Ortadoğu’daki ABD üslerine 23 saldırı düzenlendi. Bunlardan 14’ü Irak’taki üsleri hedef aldı.

‘IŞİD’İN YENİDEN ORTAYA ÇIKMASINI ENGELLEMEK DEĞERLİ BİR ÖNCELİKTİR’

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, 30 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen günlük basın toplantısında, Irak’taki Bedir Hareketi Lideri’nin ABD büyükelçiliği ve kuvvetlerinin Irak’tan kaldırılması ve paraların toplanmasına ilişkin açıklamasına ilişkin soruya da yanıt verdi. Irak parlamentosunda bir grup milletvekilinin bu konuyla ilgili imzaları var.

Miller, cevabında, “Hem ABD hem de bölgedeki diğer ülkeler için terörle mücadelede önemli bir öncelik olan IŞİD’in yeniden ortaya çıkmasını önlemek amacıyla güçlerimizin Irak’ta faaliyetlerini sürdüreceğini ifade etmek isterim. ” Başkan Joe Biden’ın açıklamasını hatırlatan Miller, “Başkan açıkça ABD güçlerini ve dünyanın her yerindeki çıkarlarını savunmak için gerekli tüm tedbirleri alacağımızı ifade etti.” (DIŞ HABER)

haber-saraykoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu